fbpx

Kviečiame susipažinti su smurto artimoje aplinkoje prevencija!

Smurto artimoje aplinkoje aukos neretai atpažįsta tik dalį savo santykių kaip smurtą artimoje aplinkoje ir per vėlai kreipiasi pagalbos. Svarbu žinoti, kad smurto artimoje aplinkoje padarinius jaučia ne tik smurtą patiriantys asmenys ir jų šeimos nariai, bet visuomenės nariai.

2020 m. Lietuvos ir Didžiosios Britanijos visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą apie smurtą artimoje aplinkoje. Tyrimo duomenys rodo, kad Lietuvoje 18 % gyventojų patyrė smurtą artimoje aplinkoje, t. y. kas penktas šalies gyventojas (23 % moterų ir 12 % vyrų).

Norint užtikrinti smurto artimoje aplinkoje prevenciją bei užkirsti kelią jo pasikartojimui, svarbu atpažinti sisteminės prievartos požymius kuo anksčiau ir imtis tikslingų veiksmų. Vienas pagrindinių sėkmingos smurto artimoje aplinkoje prevencijos būdų – valstybės, savivaldybių, SKPC ir kitų institucijų darbuotojų, dirbančių su smurto artimoje aplinkoje problema, sąmoningumo ir profesinių kompetencijų tobulinimas.

Atsižvelgdami į temos aktualumą, paruošėme mokymų programą „Smurto artimoje aplinkoje atpažinimas, intervencija ir prevencija“.

Mokymų tikslinė grupė: medicinos gydytojai (visos kvalifikacijos), gyd. psichiatras, gyd. vaikų ir paauglių psichiatras, bendrosios praktikos slaugytojai (visos kvalifikacijos), medicinos psichologai (visos profesinės kvalifikacijos), socialiniai darbuotojai, visuomenės sveikatos specialistai (visos profesinės kvalifikacijos).

Mokymuose bus aptartos šios temos:

  • Smurto artimoje aplinkoje aktualumas, teisiniai-juridiniai aspektai;
  • Smurtas artimoje aplinkoje prieš nepilnamečius;
  • Smurto artimoje aplinkoje prieš suaugusius atpažinimas ir prevencija;
  • Pagalba patyrusiems smurtą asmenims (praktinė dalis).

Pirmieji mokymai vyks š.m spalio 19 d., nuo 09:00 iki 16:00 val.

Mokymų lektoriai: prof. dr. V. Adomaitienė ir prof. dr. D. Leskauskas

Rezervaciją į mokymus rasite: https://evsgroup.lt/visi-mokymai/ 

Visus artimiausius mūsų mokymus rasite: https://evsgroup.lt/artimiausi-renginiai/