Nauja mokymų programa „Aktualumas akių ligų diagnostikoje“

Pasaulyje užsitęsęs karantinas atnešė ne tik daug streso į mūsų įprastą gyvenimą, tačiau tapo ir varginančia kasdienybe. Nuotolinis darbas ar mokymasis gali stipriai pakenkti mūsų gyvenimo kokybei. Praleidžiamas laikas prie kompiuterių, mobiliųjų telefonų ar televizorių ekranų yra tiesiogiai susijęs su akies paviršiaus ligomis ir sausos akies sindromu.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, visame pasaulyje apie 300 milijonų žmonių susiduria su regėjimo sutrikimais. Įžvelgtina tai, kad pandemijos laikotarpiu mūsų specialistai pastebi dažnesnį pacientų kreipimąsį. Deja, bet nemažai žmonių prastėjantį regėjimą įvardina kaip natūralų senėjimo procesą tam, neskirdami dėmesio, nesikreipia į gydytojus. Tačiau pabrėžtina tai, kad laiku atlikta diagnostika ir skirtas efektyvus gydymas gali užkirsti kelią pavojingoms akių ligoms ir išsaugoti  pacientų regą.

Nors pirminės sveikatos priežiūros grandyje esantys medicinos gydytojai ir slaugytojai turi pakankamas galimybes diagnozuoti bei gydyti jų kompetencijai priklausančias akių ligas, patys nesijaučia pasitikintys savo jėgomis nustatant ir diagnozuojant akių ligas.  

Atsižvelgus į susiklosčiusią situaciją šalyje bei spiecialistų rekomendacijas, skelbiame naujus mokymus: optometrininkams (visos kvalifikacijos), bendrosios praktikos slaugytojams (visos kvalifikacijos), medicinos gydytojams (visos kvalifikacijos), kurių tema: „Aktualijos akių ligų diagnostikoje“.  Mokymų tikslas: susipažinti su pagrindinėmis akių ligomis, aptarti prevencijos būdus ir informuoti apie aktualijas šioje srityje.

Mokymų lektorė: Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos gydytoja oftalmologė Dr. Rasa Strupaitė-Šileikienė.

Mokymai vyks š.m gegužės 20 d. Mokymų trukmė 4 ak. val. Daugiau informacijos apie mokymus rasite: https://evsgroup.lt/produktas/aktualijos-akiu-ligu-diagnostikoje/