Paliatyvioji pagalba – paciento, sergančio pavojinga gyvybei, nepagydoma, progresuojančia liga, ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, lengvinančios kančias, padedančios spręsti kitas fizines, psichosocialines ir dvasines problemas. Jos tikslas teikti geriausią gyvenimo kokybę, kokia galima tuo laikotarpiu.

Paliatyvios pagalbos paslaugas teikiantys gydytojai kas penkerius metus turi išklausyti ne trumpesnę kaip 8 val. paliatyviosios pagalbos teikimo profesinės kvalifikacijos tobulinimo programą  (SAM ministro 2019-01-23 įsakymas Nr. V-1488).

Kvalifikacijos suteikimas: patvirtinta LR Sveikatos apsaugos ministerijos.

Tikslinė dalyvių grupė: medicinos gydytojai (visos kvalifikacijos), bendrosios praktikos slaugytojai (visos kvalifikacijos), slaugytojo padėjėjai, medicinos psichologai.

Mokymų trukmė: 8 ak.val. 

Kursai vyks per ZOOM nuotolinę mokymų platformą.

Daugiau informacijos apie kursus teikiama tel. : +370 636 16903 arba el. paštu: info@evsgroup.lt

 • Dalyviams bus suteiktos žinios:

  Kaip pasirinkti ir skirti klinikinėje praktikoje naudojamus vaistus nuo skausmo;Opioidinių analgetikų klinikinė farmakologija  – kas, kaip, su kuo, kaip dažnai, kodėl;
  Opioidinių vaistų išrašymo taisyklės Lietuvoje;
  Nuskausminimo principai: tarptautinės rekomendacijos pasiteisinusi ilgametė praktika;
  Skausmo suvokimo kultūriniai ir socialiniai aspektai;
  Terminalinės būklės kontrolė, mirštančiųjų slopinimas (praktiniai patarimai);
  Kaip padėti artimiesiems išreikšti globą, rūpestį bei dėmesį pacientui;
  Kaip bendrauti su  mirštančiuoju ir mirštančiojo artimaisiais;
  Streso ir perdegimo prevencija.

Irena Povilonienė – VUL SK gydytoja onkologė chemoterapeutė.  Lietuvos ir Europos chemoterapeutų draugijos (European Society for Medical Oncology) narė;
2005-2007 m. bendradarbiavo su Norvegijos mokslų ir technologijos universiteto onkologinių tyrimų ir molekulinės medicinos departamentu opioidų farmakogenetinių tyrimų srityje; gydytoja yra Lietuvos ir Europos paliatyvios medicinos draugijos narė; stažavosi Hamiltono, Lenkijos, Belgijos, Vienos universitetuose, nuolat stažuojasi Europos paliatyvios medicinos kongresuose, paliatyvius pacientus konsultuoja nuo 1995 m.

Sandra Birbilaitė – klinikinė psichologė-psichoterapeutė, dirbanti Nacionaliniame vėžio institute vėžio kontrolės ir profilaktikos centre. Lektorė nuolat veda mokymus medikams apie bendravimą su paliatyviais pacientais ir jų artimaisiais, perdegimo sindromą, streso įveiką.

Mokymų kaina: 89 €

*Atsiradus laisvai vietai į mokymus, su Jumis susisieks įmonės konsultantas