Perdegimo sindromas – XIX a. medikų kasdienybė

Profesinio perdegimo sindromas – emocinis ir psichinis išsekimas, atsirandantis dėl darbinėje aplinkoje esančių emocinių faktorių. Gydytojams rizika susirgti profesinio perdegimo sindromu yra viena didžiausių, nes gydytojų darbas yra susijęs su intensyviu ilgalaikiu bendravimu ir pagalbos teikimu kitiems asmenims.

Profesinio „perdegimo“ sindromo paplitimo padidėjimas sveikatos priežiūros darbuotojų tarpe siejamas su pastaraisiais dešimtmečiais itin sparčia medicinos mokslo pažanga, technologijų tobulėjimu, didėjančiais reikalavimais sveikatos priežiūros darbuotojų profesinei kvalifikacijai ar padidėjusiu darbo krūviu.

Perdegimas tiesiogiai didina miego sutrikimų riziką, piktnaudžiavimą alkoholiu ir narkotikais, kelia santuokos problemas ir net savižudybių riziką. Be viso to, gydytojų perdegimo sindromas kenkia ne tik jiems patiems, bet ir jų pacientams. Gydytojai dažniau priima netinkamus sprendimus, rodo priešišką požiūrį į pacientą, daro daugiau medicininių klaidų. Dėl šių priežasčių Pasaulio sveikatos organizacija perdegimo sindromą, kuris siejamas su profesine veikla, 2019 m. įtraukė į tarptautinę ligų klasifikaciją.

Kviečiame medicinos gydytojus ir bendrosios praktikos slaugytojus išmokti atpažinti perdegimo sindromą ir ugdyti gebėjimą imtis prevencinių priemonių mokymuose: „Profesinio perdegimo sindromas. Kaip atpažinti ir padėti sau?“

Pirmieji mokymai vyks š.m. liepos 13 d. Mokymų trukmė: 4 ak. val.

Mokymų lektorė: Ieva Šližienė – geštalto psichoterapijos, patirtinio ugdymo specialistė. Nuo 2004 m. dirba suaugusiųjų švietimo srityje, iš jų 13 metų ISM Vadybos ir ekonomikos universitete su vadovų mokymų programomis. Šiuo metu dėsto VU TSPMI Adaptyvios lyderystės kurse, mokosi į procesą orientuotos psichoterapijos bei veda psichologinio turinio mokymus organizacijoms, užsiima psichologiniu konsultavimu.  

Registraciją į mokymus rasite: https://evsgroup.lt/produktas/profesinio-perdegimo-sindromas-kaip-atpazinti-ir-padeti-sau/